Nasze moduły pick & place budujemy w oparciu o roboty Mitsubishi, a także systemy wizyjne Cognex oraz Keyence. Pozwalają na precyzyjne chwytanie produktów rozrzuconych na taśmociągu bez konieczności jego zatrzymywania i umieszczenie ich w gnieździe odkładczym, na kolejnym taśmociągu, bądź paletyzację.
Opracowaliśmy autorskie rozwiązania wykorzystywane do urządzeń pick & place, takie jak:
Jesteśmy w stanie zaprojektować oraz zbudować automaty montażowe od początku do końca – wykorzystując systemy dystrybucji prefabrykatów (podajniki wibracyjne, moduły pick&place, step-feedery), budując zautomatyzowane stacje montażowe oparte o serwonapędy, roboty SCARA oraz 6-osiowe i układy pneumatyczne, kontrolując jakość produktów z wykorzystaniem systemów wizyjnych oraz przemysłowej aparatury pomiarowej i zapakować gotowe produkty do kartonów czy na paletę. Nad całością procesu będzie czuwała armia sterowników przemysłowych Allen Bradley lub Mitsubishi, a wszystkie statystyki procesowe przedstawimy w szczegółowy, lecz przejrzysty sposób na panelu HMI.
Mamy doświadczenie z integrowaniem naszych urządzeń z urządzeniami powierzonymi przez klienta (wtryskarki, prasy, znakowarki, maszyny pakujące, zgrzewarki oporowe), a także z włączaniem naszych maszyn w większe linie produkcyjne i integracje z systemami SCADA.
Przykładamy olbrzymią uwagę nie tylko do tego jak maszyna działa, ale również jak wygląda jej wnętrze. Dzięki wielkogabarytowemu ploterowi sami projektujemy wnętrza szaf sterowniczych i jesteśmy w stanie modyfikować ich obudowy osadzając w estetyczny sposób akcesoria takie jak gniazda serwisowe, wentylatory, czy panele HMI. Ze starannością podchodzimy do najdrobniejszych detali takich jak akcesoria do prowadzenia przewodów, półki serwisowe czy customowe denka szaf ze specjalnymi przepustami Icotek.
Nasz zespół działu automatyki składa się z doświadczonych inżynierów – robotyków, automatyków, specjalistów systemów wizyjnych, projektantów AKPiA oraz UI designerów . Posiadamy wszelką wiedzę i doświadczenie aby zaprojektować, zbudować i zaprogramować urządzenia spełniające obowiązujące normy i standardy.
Nasi automatycy nie boją się nowych wyzwań i stale poszerzają swoje umiejętności.
Każda maszyna z czasem się starzeje. Zmieniają się koncepcje, normy, czy dostępność części zamiennych. Podejmujemy się modernizacji maszyn zarówno w celu przystosowania ich do obecnych norm bezpieczeństwa, czy też w celu zmiany ich funkcjonalności. Zaczynając od wizji lokalnej, przez zaproponowanie i omówienie rozwiązania problemu, do wdrożenia i implementacji zmian wraz z zaktualizowaniem dokumentacji technicznej.